Çokfonik olarak kurulduğumuz 2012 yılından bu yana şehrimizi İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan Kıbrıs’a pek çok festival ve konserde tanıtıyoruz. Çokfonik olarak çok sesli müziği yaygınlaştırmanın yanı sıra, koro kültürünü 7’den 70’e tanıtmayı ve kazandırmayı amaçlıyor, “herkesin bir korosu” olması için çalışıyoruz. Bu amaçla özellikle küçük yaşlardaki çocukların bir koroda şarkı söylemesini çok önemsiyoruz. Çünkü bir çocuğun koroda kendine yer bulmasının gelişimsel özelliklerini desteklediği (işbirlikli çalışma, kendini ifade etme, disiplin, demokrasi bilinci) bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Bu amaçla yola çıkarak 2018 Şubat ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz 1.Çokfonik Okul Koroları Şenliği’nde 5 okul 182 öğrenci sahnedeydi ve onları 500 kişi hayranlıkla alkışladı. Büyük beğeni kazanan şenliğimizin 10 Mart 2019‘da ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu yılki amacımız ise daha fazla öğrencinin daha fazla müzik öğretmeninin bizlerle birlikte sahnede olması.

Şehrimizde koro kültürünün gelişmesine katkı sağlamasını umduğumuz ve Adana’nın ileride daha büyük koro festivallerine ev sahipliği yapabilmesi için ön adım olarak gördüğümüz etkinliğimizde bir arada olmak dileğiyle..

Müzikle kalın..